Ankara Pop Dance

Pop Dance Ankara Dans Okulları

Pop Dance - Hayatını Dans İle Renklendirmek İsteyenlere

Funk dansının bir türü olarak Kaliforniya' da ortaya çıkan pop dance Ankara'da gençlerin oldukça ilgisini çeken ve kendilerini iyi hissetmelerini sağlayan sosyal bir faaliyet olmaktadır. Gençlerin sosyalleşmesi için dans etmeleri, yeni ortamlara girmeleri ve yeni kişilerle tanışmaları sağlanmaktadır. Dansçılar vücut kaslarını kontrollü halde aniden kasıp gevşeterek vücudun sarsılmasını sağlamaktadır. Bu sarsıntı müzik ritmi ile uyumlu biçimde devam ettirilmektedir. Sokak dans...
devamı...

Dans Okulu Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Pop Dance

Angora Dans Stüdyosu Tunalı
Demiurk Sanat Akademi Yenimahalle
Broadway Sanat Akademi Batıkent
toplam 3 sonuç bulundu.
1 - 3 arası gösteriliyor.
Pop Dance Ankara Dans Okulları

Pop Dance - Hayatını Dans İle Renklendirmek İsteyenlere

Funk dansının bir türü olarak Kaliforniya' da ortaya çıkan pop dance Ankara'da gençlerin oldukça ilgisini çeken ve kendilerini iyi hissetmelerini sağlayan sosyal bir faaliyet olmaktadır. Gençlerin sosyalleşmesi için dans etmeleri, yeni ortamlara girmeleri ve yeni kişilerle tanışmaları sağlanmaktadır. Dansçılar vücut kaslarını kontrollü halde aniden kasıp gevşeterek vücudun sarsılmasını sağlamaktadır. Bu sarsıntı müzik ritmi ile uyumlu biçimde devam ettirilmektedir. Sokak dansı olarak da bilinen bu dans şekli dans okulu eğitmenleri sayesinde profesyonel olarak devam ettirilme şansı olmaktadır. Şaşırtıcı ve ilginç hareketlerin art arta sergilenmesi ile insanların hayretle izlediği dans için çatı olarak adlandırılan teknik uygulamalar bulunmaktadır.

Farklı dans figürleri, zaman içinde daha seri ve ya daha sakin ilerleyen müzik ritmi ve dansçıların olağanüstü hareketleri bir araya geldiğinde pop dance unutulmaz bir görsel şölene dönüşmektedir. Gençler toplu halde dans etmek için dans stüdyosu tercih ederek çalışmalarını sürdürmektedir. Farklı dans çeşitlerinin harmanlanması ile gençlerin vücudunda hayat bulması hayranlık uyandırmaktadır. Dans kursu bularak kayıt yaptıran dansçı adayları uzman eğitmenler ile çalışmalar yapmaktadır.

Dans içerisinde tiyatronun da bulunması dans çeşidinin farklı biçimler de algılanmasına sebep olmaktadır. Animation, cobra, bopping, liquid dancing, old man gibi daha birçok dans stilini içermektedir. Bir yılan gibi vücudun hareket ettirilmesi cobra, film karakterlerinin taklidi animation, kemiklerin olmadığı izleniminin yaratıldığı bopping, parmaklar, eller, kollar ve ayakların uyum içerisinde akıcı şekilde hareket etmesi liquid dancing ve bacakların ağırlıklı olarak kullanıldığı old man stilleri en sık kullanılanlar arasında yer almaktadır.

Pop dance hayatını müzik üzerine kurmuş ve müzik ile dansın birlikteliğinden güç alanlar için geliştirilmiş bir dans çeşidi olmaktadır. Ankara'da gençler sokaklar da dans ederek pozitif enerji yaymakta ve kendilerini mutlu hissetmektedirler. Dans için sınırsız bir hayal gücü ve yaratıcılık yeterli olarak görülmektedir. Kişiler o an kendini nasıl bir şekilde hayal ediyorsa o şekle bürünerek beklentileri daha da artırmaktadır. Alınan eğitim ile hayal gücü birleştiğinde dans sınır tanımamaktadır.