Ankara Quickstep Kursu

Quickstep Kursu Ankara Dans Okulları

Hareketin Ve Ritmin Dansı; Quickstep

1930 yıllar İngiltere'sinde çıkan Quickstep dansı, genellikle büyük salonlarda tercih edilen, hareketli ve enerjik bir dans türüdür. Pek çok dans okulu tarafından öğretilen, yaş sınırı fark etmeksizin hemen hemen herkesin kolaylıkla kavrayabileceği bir dans olan Quickstep, zıplamaları ve sık dönüşleriyle kendine has bir duruş kazanmıştır. Hızlı bir dans olması bakımından canlılık ve enerji gerektiren Quickstep, Ankara dans stüdyosu aracılığıyla öğrenebileceğiniz eğitim süreçlerini bir arada barındırmaktadır....
devamı...

Dans Okulu Ara

Arama Sonuçları

Premium Quickstep Kursu

VIP+ Quickstep Kursu

Evrensel Sahne Sanat Kızılay
Emir Kaya Dans Okulu Çayyolu
Karçiçeği Bale ve Dans Okulu Kızılay
toplam 4 sonuç bulundu.
1 - 4 arası gösteriliyor.
Quickstep Kursu Ankara Dans Okulları

Hareketin Ve Ritmin Dansı; Quickstep

1930 yıllar İngiltere'sinde çıkan Quickstep dansı, genellikle büyük salonlarda tercih edilen, hareketli ve enerjik bir dans türüdür. Pek çok dans okulu tarafından öğretilen, yaş sınırı fark etmeksizin hemen hemen herkesin kolaylıkla kavrayabileceği bir dans olan Quickstep, zıplamaları ve sık dönüşleriyle kendine has bir duruş kazanmıştır. Hızlı bir dans olması bakımından canlılık ve enerji gerektiren Quickstep, Ankara dans stüdyosu aracılığıyla öğrenebileceğiniz eğitim süreçlerini bir arada barındırmaktadır.
Özellikle balolarda ve okul gösterilerinde öğrenciler tarafından tercih edilen Quickstep'in kıyafetleri uzun eteklerden, takım elbiseden ve topuklu ayakkabılardan oluşmaktadır. Haftanın 2 veya 3 saatlik zaman dilimlerinde, profesyonel bir eğitmen yardımıyla öğrenebileceğiniz bu dansın 50/52 dakika arasında farklılık gösteren ritim özellikleri bulunmaktadır.

Ankara dans türleri arasında son yıllarda popüler bir nitelik kazanan Quickstep, adından da anlaşılacağı üzere ritmin ön planda olduğu bir dans türüdür. Genellikle çiftlerin tercih ettiği ve kursta verilen eğitimle pekiştirilen bu dansta bireysel alıştırmaların da önemi büyüktür. Dansı kısa sürede öğrenmek için sıklıkla çalışmak ve dönüş, zıplama, ritme ayak uydurma gibi faktörleri göz önünde bulundurarak etüt yapmak gereklidir. Dans kursu arayışınızda bu alanda iyi bir eğitim veren, hem bireysel alıştırmalarla size yardımcı olabilecek hem de grup eğitimlerinde çalışmalarınızı izleyecek bir eğitim merkezi ile kendinizi geliştirebileceğinizi unutmamalısınız. Bu dansın kısa sürede öğrenebilmesini sağlayan en önemli etkenlerin başında kurs yerinin eğitim şekli yer almaktadır.

Dans okulu tercihinizi Ankara merkezindeki yerlerden yana yapmak istiyorsanız Quickstep'i tek bir dans türü olarak size öğretebilecek kurs mekânlarını listenizin başına eklemelisiniz. Orta yaş ve genç yaş olarak iki farklı eğitim grubu oluşturabilen ve eğitmenlerin çalışmanın tamamını izlediği kurs yerleri hem dansa olan ilginizi arttıracak hem de kısa sürede konsantre olabilmenize olanak tanıyacaktır. Şase adımlar, dönüşler ve zıplamalar dansta profesyonelleşebilmeniz için gerekli ortamın oluşması bakımından canlılık ve hareket gerektirmektedir. Bu nedenle alacağınız eğitimin beklentilerinizi karşılar nitelikte olması, kısa sürede kaliteli bir çalışma disiplini oluşturması iyi bir Quickstep dansçısının belirgin özellikleri arasında yer almaktadır.