Ankara Ragga Jam

Ragga Jam Ankara Dans Okulları

Ankara Ritmini Buluyor: Ragga Jam

Ragga Jam Afrika dansı ve Jazz dansının belli hareketlerinin Afro-Jamaika Sokak hareketleriyle zenginleştirilmiş hali olan bir dans stilidir. Ünlü sanatçı Sean Paul'un kliplerinde sıkça görülen ragga dansı stilinde temel hareketler gövdenin ve kalçanın döndürülmesidir. Buna sokak dansı tavırları eklenerek dansın daha sıcak ve duygusal bir hava yakalanması sağlanmıştır. Bu adımlar, hareketler ve zengin çeşitlilikteki tavırlar raggamuffin türü müziğe eşlik etmek üzere koreografi haline getirilir. Bu d...
devamı...

Dans Okulu Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Ragga Jam

Adım Sanat ve Dans Okulu Yaşamkent
toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
Ragga Jam Ankara Dans Okulları

Ankara Ritmini Buluyor: Ragga Jam

Ragga Jam Afrika dansı ve Jazz dansının belli hareketlerinin Afro-Jamaika Sokak hareketleriyle zenginleştirilmiş hali olan bir dans stilidir. Ünlü sanatçı Sean Paul'un kliplerinde sıkça görülen ragga dansı stilinde temel hareketler gövdenin ve kalçanın döndürülmesidir. Buna sokak dansı tavırları eklenerek dansın daha sıcak ve duygusal bir hava yakalanması sağlanmıştır. Bu adımlar, hareketler ve zengin çeşitlilikteki tavırlar raggamuffin türü müziğe eşlik etmek üzere koreografi haline getirilir. Bu dans stilinin telif hakkı 1996 yılında Laure Courtellemont isimli Fransız dansçı tarafından alınmıştır.

Laura Courtellemont Paris'te Madonna'nın bir konserini izledikten sonra dansa ilgi duymaya başladı. Önce kardio-funk çalışmaya daha sonra Steffi Session isimli hip-hop dans koreografının dans kursu takımında hip-hop dansı yapmaya başladı. Fransa'nın şampiyon hip-hop dansçısı unvanını kazandıktan sonra Nike ve Reebok gibi firmalara gösteriler organize etti. Daha sonra çalışmalarını ilerleterek Ragga Jam dans stilini icat etti.

Bu dans stili ile 2003 yılında Fransa Toplu Taşıma Kurumu'nun düzenlediği "Talent of Cities" / "Şehirlerin Yeteneği" yarışmasını kazandı. Bu sayede Ragga Jam'in adını duyurmuş oldu. Ragga Jam dünya çapında çeşitli fitness fuarlarında kendine yer buldu ve İspanya, İtalya, Karayip ve Rusya başta olmak üzere Avrupa ve Kuzey Amerika'da oldukça popüler hale geldi. Bugün Laura Courtellemont ABD'de yaşamaktadır. 2004 yılında açtığı dans okulu halen eğitim vermeye devam etmektedir.
Ragga Jam sadece dans ederek iyi vakit geçirmeye değil formda kalmaya da yaradığından daha çok fitness salonlarında yer alan dans stüdyosu bölümlerinde öğretilmektedir. Ankara dâhilinde çeşitli fitness salonları bu dansı seans programlarına almaya başlamışlardır. Ankara ilinde de olduğu üzere dans hocası tek başına ya da deneyimli dansçılar eşliğinde koreografiyi öğrencilere çalıştırır.

Kurs boyunca tempo hiç düşmez ancak öğrencilerin kendilerini dinlendirmesine izin verecek adım ve hareketlere geçilerek fazla yorucu olmaması sağlanır. Birkaç haftalık çalışma sırasında siz de temel hareketleri öğrenip kendi amatör koreografilerinizi oluşturacak hale gelebilirsiniz. Bu dans sayesinde kendinizi zinde, enerjik ve seksi hissetmekle kalmayacak vücudunuzun da orantılı ve çekici bir şekilde biçimlenmeye başladığını fark edeceksiniz. Gittiğiniz gece kulüplerinde ve dans partilerinde tüm gözleri üzerinize çevireceksiniz.