Ankara Rumba Dans Kursu

Rumba Dans Kursu Ankara Dans Okulları

Aşkın Dansı; Rumba

Rumba, Afrika ve İspanyol kökenli, Latin Amerika' ya özgü bir danstır. Afrika' dan gelen kölelerle birlikte bu dansta Küba' ya gelmiştir. Müziği ve hareketleri ile bu iklimi yansıtmaktadır. Üç türü bulunur. Rumba - Bolero, rumba - Cubano, Rumba - Guaracho olarak bilinir. Günümüzde Rumba oldukça popüler bir dans olup, turnuvalarında da en çok tercih edilen danstır. Bizim tanımladığımız Rumba Bolero - Rumba olarak bilinir. Ça Ça Ça ile de benzer özellikler taşır. Uluslararası bir dans olarak kabul görmektedir. Eşli...
devamı...

Dans Okulu Ara

Arama Sonuçları

Premium Rumba Dans Kursu

Mavi Dans Akademi Bahçelievler

VIP+ Rumba Dans Kursu

Emir Kaya Dans Okulu Çayyolu
Temel Eğitim Spor Kulübü Keçiören
Adım Sanat ve Dans Okulu Yaşamkent
Armoni Dans ve Müzik Akademi Dikmen
Karçiçeği Bale ve Dans Okulu Kızılay
Evrensel Sahne Sanat Kızılay

Gold Rumba Dans Kursu

Mürüvvet Line Dance Ümitköy
Mürüvvet Line Dance - Yıldız Yıldız
toplam 11 sonuç bulundu.
1 - 11 arası gösteriliyor.
Rumba Dans Kursu Ankara Dans Okulları

Aşkın Dansı; Rumba

Rumba, Afrika ve İspanyol kökenli, Latin Amerika' ya özgü bir danstır. Afrika' dan gelen kölelerle birlikte bu dansta Küba' ya gelmiştir. Müziği ve hareketleri ile bu iklimi yansıtmaktadır. Üç türü bulunur. Rumba - Bolero, rumba - Cubano, Rumba - Guaracho olarak bilinir. Günümüzde Rumba oldukça popüler bir dans olup, turnuvalarında da en çok tercih edilen danstır. Bizim tanımladığımız Rumba Bolero - Rumba olarak bilinir. Ça Ça Ça ile de benzer özellikler taşır. Uluslararası bir dans olarak kabul görmektedir. Eşli bir dans olan Rumba aşkın ve tutkunun dansıdır. Romantik müziği de bunu destekler.

Yavaş ve zor bir danstır. Eğitim almadan yapılması zor olan bu romantik dansı öğrenmek için Ankara, dans okulu açısından oldukça zengindir. Rumba öğrenmek için herkes kendine uygun bir dans kursu bulabilir. Dansın özünde karşı cinsi baştan çıkarmak yatmaktadır. Bayan, partnerini etkilemek için kıvrak ve kalça hareketlerine dayalı dansını yapar. Erkeğin hareketleri ise sahiplenici ve koruyucu figürler içerir. Teknik detaylar gerektiren bir danstır. Acemiliği kaldırmaz. Eğitim gerektirir. Kalça hareketleri belirgin ve önemlidir. Güçlü bir denge isteyen dans ancak yeterli eğitim ve tekrarlar sonucunda Rumba ruhunu bulur. Disiplinli bir eğitim gerektirdiğinden öğrenmek isteyenlerin mutlaka bir dans kursu yardımı alması önerilir.

Basit bir dans olmayan Rumba, eğitimle mükemmel olarak uygulanabilir. Dünya dans sporları içerisinde de yer almaktadır. Yarışmalar için belirlenmiş belli hareket ve ritim kuralları bulunur. İzlemesi de ayrı bir zevk olan bu dans oldukça estetiktir. Rumba müziği de oldukça romantiktir. Yavaş bir kalp atışını andırır. Dans ile müzik birbirini tamamlayarak aşkı ve tutkuyu anlatır. Ritimler hırçınlık ve aynı zamanda özgüveni temsil eder. Müzikteki vurgu dördüncü ölçüdedir. Bu dansın ve müziğinin yıldızının parlaması asıl olarak 1930 lu yıllarda olmuştur. Bu yıllarda Latin Amerikan Rumba müzikleri bir dönemin vazgeçilmez film müzikleri olmuşlardır.

Siz de bu dans ve kültürü merak ediyorsanız Ankara ve çevresindeki dans okulu ve dans kursu sayesinde rahatlıkla eğitim alabilir, aşkın ve tutkunun dansı olan Rumba' yı öğrenebilirsiniz.