Ankara Waltz Dans Kursu

Waltz Dans Kursu Ankara Dans Okulları

En Romantik Dans Waltz

Tüm zamanların en romantik ve en popüler salon danslarından birisi olan waltz dansı salon danslarının başyapıtlarından birisidir. Pek çok salon danslarının temelini oluşturur. En belirgin özelliği çiftler birbirine çok yakındır ve bir çember içinde dönerek dans etmeleridir. 16.yy yarısında Fransa'nın Provence bölgesinde ortaya çıkarak 19 yy'in başlarında Avusturya ve Almanya'da yerel farklılıklarını bünyesinde barındırarak gelişmeye başlamıştır. Tüm dünyada popüler olan dans Almanya'da gelişmiştir. Dan...
devamı...

Dans Okulu Ara

Arama Sonuçları

Premium Waltz Dans Kursu

VIP+ Waltz Dans Kursu

Karçiçeği Bale ve Dans Okulu Kızılay
Armoni Dans ve Müzik Akademi Dikmen
Temel Eğitim Spor Kulübü Keçiören
Demiurk Sanat Akademi Yenimahalle
Emir Kaya Dans Okulu Çayyolu
Evrensel Sahne Sanat Kızılay

Gold Waltz Dans Kursu

Mürüvvet Line Dance Ümitköy
toplam 9 sonuç bulundu.
1 - 9 arası gösteriliyor.
Waltz Dans Kursu Ankara Dans Okulları

En Romantik Dans Waltz

Tüm zamanların en romantik ve en popüler salon danslarından birisi olan waltz dansı salon danslarının başyapıtlarından birisidir. Pek çok salon danslarının temelini oluşturur. En belirgin özelliği çiftler birbirine çok yakındır ve bir çember içinde dönerek dans etmeleridir. 16.yy yarısında Fransa'nın Provence bölgesinde ortaya çıkarak 19 yy'in başlarında Avusturya ve Almanya'da yerel farklılıklarını bünyesinde barındırarak gelişmeye başlamıştır. Tüm dünyada popüler olan dans Almanya'da gelişmiştir. Dansın başyapıtı olarak bilinen waltz farkı ülkelerde kültürel değişikliklere uğrayarak kendini geliştirmiştir.

İngiliz Valsi, Vals Mazurka, Macar Valsi olarak farklı özellikleri barındırmaktadır. Daha sonrasında da çok sevilen bu dans kendini yenilemekten geri kalmamıştır. Dansın müzikal olarak kendini yenilemesi ile Slow Waltz ve Boston Waltz ortaya çıkmıştır. Vals dansının önemli bir yere gelmesinde Johan Strauss'un müziği büyük etki yaratmıştır.
Waltz dansının özellikleri iniş ve çıkış hareketleri ile sakin bir danstır. Dansçılar her adımını uzatarak zemine paralel olarak omuzlarını hareket ettirirler. Vals dansı bir adım ileri bir adım geri bir adım yana ve ayakları toplama ile 3 adımdan meydana gelir.

Neden Waltz Dansı?


Dansın faydaları saymakla bitmez; Yeteneklerinizi fark ederek yaratıcılığınızı arttırabilirsiniz. Esnekliğinizi arttırarak çeviklik kazanabilirsiniz. Koordinasyonununuz gelişerek hormonlarınız dengesini bulacaktır. Son araştırmalara göre Alzheimer ile savaşıyorsunuz çünkü dans ile beyninizin daha hızlı çalıştırmasını sağlıyorsunuz. Beyin müzikle uyum içinde komutları iyi anlıyor bu sebeple unutkanlığı azaltmış oluyorsunuz. Yaşı ilerlemiş bireylerin dans kurslarına gitmekte faydası var. Ankara bu bakımdan uygun bir şehir.

Ankara, dans stüdyolarında profesyonellik açısından iyi eğitimli birçok eğitmen kadrosuna sahip bir şehir. Ankara kalabalık şehirlerden biri ve stresli gün geçirmemek mümkün değil. Ankara'nın yaşam koşullarının zorluğundan biraz olsun uzaklaşmak için dans eğitimleri veren dans okulu ya da dans kurslarına başvurabilirsiniz. Ankara dans kursları bakımından zengin kadrosu ile şanslı şehirlerden biri. Ankara üniversite için en güzel şehirlerden biri, öğrenciler için ders yoğunluğundan uzaklaşmak ve kültürel açıdan sosyalleşmek için dans kursuna gidebilir, güzel zamanlar geçirerek hem sağlığınıza hem de psikolojik olarak ruh sağlığınıza dikkat etmiş olursunuz.

İstediğiniz özellikte dans kursu bulmanız Ankara'da mümkün. Kendinizi geliştirmek ve rahatlamak için çok fazla seçeneğe sahip şehirlerden biri olan Ankara'da yaşıyorsanız, öğrenci iseniz ya da yaşamayı düşünüyorsanız, düşünmeden dans kurslarını seçebilirsiniz.