ANKARA SALSA KURSU FİYATLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA SALSA KURSU FİYATLARI

Salsa'nın kökeninden daha önce başka bir başlık altında ayrıntılı olarak bahsetmiştik. Yine de kısa bir hatırlatma faydalı olabilir zira dans bir tutkudur ve tutkunuz hakkında ne kadar çok şey bilirseniz, peşinden koşmaya o denli devam edebilirsiniz.

Salsa, Küba ve Porto Riko olmak üzere Latin Amerika'nın melodilerini etkili bir biçimde taşıyan fakat sanılanın aksine New York temelli bir dans türüdür. 1970'li yıllarda, New York'ta ortaya çıkmış olan salsa, Cha Cha Cha ve Mambo gibi Küba'da filizlenmiş olan Latin Amerika danslarının etkisi altında kalmıştır. Kimi tarihçilerin görüşlerine göre, "salsa" kelimesi müzisyenlerin şarkı söylerken haykırdığı bir kelimeden ya da çağrıdan türemiştir, diğer araştırmalar ise Latin Amerika'da yaygın olarak kullanılan bir sos türü olan "salsa" sosu gibi, birçok malzemenin bir araya gelmesi sonucu ortaya çıkan bir sos örneğini vererek, dansın bu ismi aldığı görüşünü destekler.

Ankara'da Salsa Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Salsa


Salsa rutin hareketlere sahip bir dans değildir, vücudunuzu müziğin akışına göre hareket ettirir, ruhunuzu özgür bırakırsınız. Katı kurallar yoktur salsanın, Latin Amerika'nın özgürlük ve doğallığa verdiğimi önemi vurgulayarak, Latin Amerika'nın isyankâr fakat tutkulu kimliğini temsil etmektedir sanki. Salsa dansı yapan toplulukların başka ülkelere göç etmesinin sonucunda, kendi kültürleri de onlarla birlikte gittikleri her yere taşınmış ve salsa dünya çapında bilinen bir dans haline gelmiştir.

Ankara salsa kursları konusuna geri dönmek gerekirse: Tarihinden yukarıda kısaca bahsettiğimiz bu eğlenceli dansı öğrenmek istiyorsanız, Ankara salsa kursları konusunda sizleri geniş bir yelpazeyle kucaklıyor. Salsa kursları fiyatları ise pek çok değişkene bağlı olarak göze çarpıyor. Dans kursunun hizmet vermiş olduğu yıl onun tecrübesi olarak görülüyor ve bu durum da tecrübeli dans kurslarında fiyatların artmasına neden oluyor. Aynı zamanda seçeceğiniz dans kursunun Ankara içindeki konumu da oldukça önemli. Dans kursları, bulundukları semtin neden olduğu giderleri hesaba katmak durumunda kalıyor. Salsa kursu fiyatları da bu türden faktörlerin etkisi altında kalıyor. Yine de kimi zaman belirli fırsatlara denk gelmeniz çok büyük bir olasılık olarak göze çarpıyor. Salsa kurslarının çoğu grup halinde katılım gösterenlere büyük indirimler uyguluyor, bazen %50ye vara indirimlerle bu güzel dansı öğrenebiliyorsunuz. Uzun vadeli olarak devam sağlayacağınızı taahhüt ettiğiniz zaman da çeşitli oranlarda salsa kursları indirimleri sizler bekliyor.

Ankara'da her bütçeye uygun dans kursları bulunuyor. Bu nedenle, bütçe konusu sizi korkutmasın. Sitemizden bütçenize ve size uygun dans kurslarına ulaşabilirsiniz. Sitemizin sizin için hazırladığı Ankara'daki bütün salsa kurslarına ait listeden tercih ettiğiniz dans kursundaki eğitmenlerde birebir iletişime geçebilir, salsa eğitimi ve fiyatları hakkında aklınıza takılan bütün soruları alanında uzman salsa eğitmenlerine danışabilirsiniz. Hayatınıza renk katmak için, salsa tutkunuzun peşini asla bırakmamanız dileğiyle.