ORYANTAL İLE KİLO VERMENİN FAYDALARI

blog yazısı ekle !

ORYANTAL İLE KİLO VERMENİN FAYDALARI

Zayıflamak için günlerce aç kalmak ve zor olan diyetlere katlanmak bir çok kadın için artık eskisi kadar cazip gelmiyor. Kadınlar kilo vermek için artık farklı yöntemlere yöneliyorlar. Göbek dansı ile zayıflama da bunlardan biri.

Ankara'da Oryantal Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Oryantal Kursu


Belki dikkatinizi çekmiştir. Profesyonel oryantal sanatçılarının büyük bir kısmı oldukça zayıftır. Ancak küçük bir kesimi normal diyebileceğimiz kilo aralığındadır. Bu elbette tesadüf değil. Oryantal yapmak oldukça fazla enerji harcatan bir aktivitedir. Peki, oryantal zayıflatır mı? Yanıt olarak evet diyoruz. Oryantal zayıflatır hatta zevkli ve eğlenceli bir şekilde zayıflatır.

Oryantal dansı dünyada en yaygın yapılan ve belki de bilinen en eski danslardan bir tanesidir. Her ne kadar ülkeden ülkeye oryantal yapılış teknikleri farklılaşsa da kadın bedeninin esneklik ve kıvraklığını temelinde yapılmaktadır. Oryantal dansında en sık kullanılan kas grupları karın kasları, kalça ve bel kasları, göğüs ve boyun kasları gibi bölgelerdir. Oryantal dansı ruh olarak enerji ve dinamizm saçmaktadır. Bu nedenle insanlar kendisini oryantal dansına kaptırdıklarında saatlerin nasıl geçtiğini pek anlayamazlar. Hele bir de yakın bir arkadaşıyla oryantal yapıyorlarsa zaman su gibi akar gider. Osmanlı zamanında dahi Ankara ve çevresinde en yaygın dans oryantaldi.

ORYANTAL İLE KİLO VERMENİN FAYDALARI

Günümüzde birçok diyet çeşidi mevcuttur. Kimi diyet sizi aç bırakır, kimi diyet ise hayatınızı kâbusa çevirir. Bu diyetler sağlık açısından ne kadar olumlu ne kadar olumsuz tartışılır. Fakat çoğu uzmana göre son derece olumsuz sonuçlarla karşılaşılabilir. Doğada diyet diye bir kavram yoktur aslında. Bu tamamen günümüz insanlarının uyduruğu bir kelimedir. Örnek vermek gerekirse siz bugüne kadar hiç diyet yapan bir hayvan veya insan harici bir canlı gördünüz mü? Tabii ki göremezsiniz.

Peki, hayvanlar az mı besin tüketiyor? Cevabını sizlerde çok iyi biliyorsunuz. Hayır. Peki, böyle fit bir şekilde kalmayı başarmalarının temel sebebi ne? Bunun sebebi hayvanların sürekli hareket halinde olmalıdır. Yedikleri besinlerin kalorisinin2-3 katı kaloriyi hareket ederek yakıyorlar ve fit kalıyorlar. Biz insanlar ise yiyip yiyip oturuyorlar. Oturmak yerine herhangi bir dans hareketi yapsalar, insanlarda kilo verirler. En güzel kilo verdiren dans ise bayanlar için oryantaldir. Bunun sebebi çok seri ve hareketli bir dans olmasıdır.