SALSA DANSINI DENEMENİZ İÇİN 5 NEDEN

blog yazısı ekle !

SALSA DANSINI DENEMENİZ İÇİN 5 NEDEN

Salsa dansı, her yaşta ve her yetenekte insanın yapabileceği harika bir danstır. Her ne kadar çoğu insan ilk başlarda Salsa dansını televizyon ekranlarından izleyip, çok esnek ve atletik vücutlu insanların yaptığını gördüğü için bu danstan biraz çekinse de, aslında Salsa, her yaştan ve her vücut tipinde kişinin rahatlıkla öğrenebileceği ve çok iyi bir şekilde kendini geliştirebileceği bir danstır. Tabii ki her konu da olduğu gibi Salsa dansında ilerleyerek uzmanlaşmak her zaman sizin elinizdedir. Ancak eğer siz de Ankara 'da yaşıyorsanız, katılacağınız bir kurs, bu işi başlangıç seviyesinde tamamen öğrenerek kendinizi dans pistlerinde gösterebilmeniz için yeterli olacaktır.

Ankara'da Salsa Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara SalsaPeki öyleyse, artık siz de Salsanın ne kadar ulaşılabilir bir dans olduğunu biliyorsunuz. O zaman gelin neden özellikle Salsa dansına başlamanız gerektiği hakkında biraz daha bilgi verelim. Emin olun bununla ilgili size yüzlerce sebep sayılabilir ve her biri de Salsa dansının aslında çok hareketli ve enerjik bir dans olmasından kaynaklanır. Ama biz şimdilik bu sebeplerden en popüler bir kaç tanesini inceleyelim.

YENİ İNSANLARLA TANIŞMAK İÇİN EN İYİ YOLDUR

Bir defa Salsa dansı derslerini almaya başladıkça ve Ankara'daki Salsa kulüplerini ziyaret etmeye başlayıp, yeni grupları keşfettikçe zaten siz farkında olmadan bir çok kişi ile tanışmış ve arkadaşlıklar kurmuş olacaksınız. Özellikle dans gruplarında, çiftlerin yüz yüze dans etmeleri ve her dansta farklı eş değiştirecek olmanız, sürekli yeni kişilerle tanışmanızı sağlayacak. Zaman içerisinde artık size tanıdık gelmeye başlayan yüzlerle bir arada bulunmak da ayrı bir keyif verecektir.

KENDİNİZE OLAN GÜVENİNİZİ VE SAYGINIZI ARTIRIN

Salsa enerjik bir danstır! Bu yüzden siz de yeni hareketler öğrendikçe ve bunları uygulamaya başladıkça, ruh halinizde ve bedeninizde farklı ve yeni bir özgüven hissetmeye başlayacaksınız.

Latin müziğinin neşelendiren ve canlandıran etkisi ile Salsa hareketleri birleştiğinde, kendinizi daha esnek, daha hareketli ve çekici hissedeceksiniz.

Hatta çok çekingen veya sakin bir yapınız olsa bile hareketleri ve ritmi öğrenmeye başladıkça, artık siz de müziği duyduğunuzda yerinizde duramayacaksınız.

SALSA DANSININ SAĞLIĞINIZA FAYDALARI

Salsa dansına başlamanızın en iyi yönlerinden bir tanesi de sağlığınıza olan etkileridir. Tahmin ettiğiniz gibi Salsa dansı oldukça hareketlidir ve çok iyi bir kardiyo egzersizi gibidir. Salsa dansı ile bir saat içerisinde yaklaşık 500 kalori yakarsınız. Ayrıca sıkıcı koşu bantları üzerinde ter atmaya çalışmak yerine dans etmek her zaman daha eğlencelidir.

SALSA DANSI UYUMLULUĞU ARTIRIR

Eğer siz de katıldığınız davetlerde, dans pistlerine çıktığınızda, karşınızdaki kişinin ayağına basmaktan veya bir yerlere takılıp dengenizi kaybetmekten çekinen birisiyseniz. Salsa Kursları tam da sizin ihtiyacınız olan, beden koordinasyonunuzu sağlamanıza yardımcı olacaktır.

DANS ETMEK SİZİ MUTLU EDER

Tıpkı bütün egzersizlerde olduğu gibi dans etmek de vücudunuzda ki endorfin hormonu seviyenizi yükseltir. Böylelikle kendinizi daha mutlu ve daha enerjik hissedersiniz. Hatta belirli bir süre Salsa yaptıktan sonra, siz dâhil çevrenizde ki herkesin dans bittiğinde yüzlerinde gülümseme olduğunu fark edersiniz. Çünkü gülmek bulaşıcıdır!

Böylelikle aslında Salsa yaparak sadece yukarıda sayılan faydaları kendinize sağlamış olmakla kalmaz aynı zamanda hayatınızı da iyi yönde değiştirecek bir aktiviteye dâhil olmuş olursunuz.