İLK DANS

blog yazısı ekle !

İLK DANS

Ankara'daki dans okullarının sizler için sunduğu bir diğer eğitim de, düğün gününüzde gerçekleştireceğiniz ilk dansın, bu önemli gününüze yakışır şekilde kusursuz olmasını sağlamak için eşlere sağlanan dans kurslarıdır.

Böyle bir dans kursu, sizlere bahsedeceğimiz konular hakkında oldukça yardımcı olacaktır.

Ankara'da Düğün Dansı Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Düğün DansıMÜZİĞİNİZİ SEÇİN


Düğün geceniz de seçeceğiniz dans parçasının ikiniz için de bir şeyler ifade etmesi çok önemlidir. Ayrıca seçtiğiniz şarkının sözlerini mutlaka birden fazla kez kontrol etmeyi de unutmayın, çünkü çoğu zaman romantik olarak bildiğimiz şarkıların içerisinde ayrılıkla ilgili sözler ve imalar sıkça geçebilmektedir.

DENEYİM

Evde oturduğunuz bir akşam, seçtiğiniz şarkıyı çalmaya başlayın ve sanki düğün gecenizde ki ilk dansı gerçekleştirdiğinizi hayal ederek, dans etmeye başlayın. Böylece hem şarkınızı iyice tanımış olacak hem kendinize has figürler de geliştirmiş olabileceksiniz.

SÜRENİZİ AYARLAYIN

Düğün gecenizde ki ilk dansınız için en ideal süre 2 veya 3 dakikadır. Bu sürenin uzaması misafirlerinizin dikkatini dağıtır. Ayrıca kısa süreli bir dans olması ezberlemeniz gereken figürlerin de az olmasını sağlayacağı için böyle bir gecede çok fazla şeyi hatırlamaya çalışmamış olursunuz. Eğer seçtiğiniz müzik 2 veya 3 dakikadan uzunsa, belirli bir yerinde müziği kısarak dansınızı bitirebilir veya bu süreden sonra dj 'den misafirlerinizi de dans pistine davet etmesini önceden söyleyebilirsiniz.

KAYDEDİN

Dans derslerinizi mutlaka birisinin kaydetmesini sağlayın, böylece kendinizi izleyerek, nasıl göründüğünüz ve hatalarınızı nasıl düzeltebileceğinizi daha net bir şekilde görmüş olursunuz.

TEKRAR EDİN

Ne kadar fazla alıştırma yaparsanız, düğün gününüzde de kendinizden o kadar emin olursunuz. Böylece hareketlerinize mümkün olduğunca hâkim olarak, dansınızın çok doğal gözükmesini sağlarsınız. Aynı zamanda figürlerinizi iyice ezberlemiş olmak, sizi de rahatlatarak dansınızdan ve çevrenizden daha fazla keyif almanızı sağlar. Unutmamanız gereken bir diğer nokta da, alıştırmalarınız da giydiğiniz ayakkabıların, düğün gününüzde giyeceklerinize yakın olmasını sağlamak olacaktır.

MÜZİĞİ AYARLAYIN

Eğer seçtiğiniz müziğe uygun olarak bir koreografi hazırladıysanız, düğün gününüz de bu müziğin doğru yerden başlamasını sağlamak için boş bir CD ye sadece şarkınızı kaydedip dj' e teslim edin. Böylece yanlış anlaşılmalarında önüne geçmiş olursunuz.

GÜLÜMSEYİN

Fotoğrafçınızın da o gece orada sizin bu özel anınızı ölümsüzleştireceğini unutmayın, dolayısıyla mümkün olduğunca tebessümünüzü koruyup figürlerinizi gerçekleştirmeye özen gösterin.

SAKIN DURMAYIN

Eğer hata yaparsanız sakın durmayın! Büyük bir ihtimalle bunu bir tek siz anlayacaksınızdır. O yüzden mümkün olduğunca rahat bir şekilde dansınıza devam edin ve bu özel günün keyfini çıkartmayı unutmayın.