TANGO VE TANGO KURSU

blog yazısı ekle !

TANGO VE TANGO KURSU

Tango, hem bir müzik hem de bir dans türüdür. Latin Amerika danslarından birisi olan tango, her daim aşkla ve tutkuyla özdeşleştirilmiştir. Kökeni, Arjantin'e dayanır ve dansın orijinali aslında "Arjantin Tangosu" olarak anılagelmiştir. Tangonun tarihsel gelişimine bakıldığında, yine karşımıza göçler çıkar. Büyük hayalkırıklıkları, yoksulluk, açlık ve işsizlik gibi çok temel problemlerle Avrupa kıtasından Latin Amerika'ya göç etmiş yoksul toplulukların yarattığı zengin bir kültürdür aslında tango. Sınıfsal bir önemi de vardır. Bir tango dansını izlerken ya da tango müziğini dinlerken nasıl hislerle dolduğunuzu hiç düşündünüz mü? Bu müzik size melankolik ve dramatik bir ruh hali taşırken aynı zamanda içinizde bir tutku, bir istek ya da öfke de yaratabilir. Tango, göç etmiş olan yoksul sınıfın çeşitli ruh hallerini yansıttığı dans ve müziğin ta kendisidir. Tangoya ilgi duyan insanların çoğunun, hayatlarında tutkuyu, ısrarı ve isteği asla terk etmeyecek olan kişilerden oluşması tesadüf değildir. Bu etki, hem dansın hem de müziğin yarattığı bir etkidir. Tango izlerken ya da dinlerken içinizden "İşte bu benim ruhum!" diyorsanız, sizin için doğru olan dansı bulmuşsunuz demektir.

Ankara'da Tango Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Tango

Tango zamanla yoksul sınıfın eğlence yöntemi olmaktan daha fazlasına dönüştü. İyi müzisyenler seslerini duyurdukça önce Arjantin'de sonra da dünya çapında yayılmaya başladı. Tangonun daha geniş kitlelerce ve daha çok yerde biliniyor olması, "Arjantin Tango"dan türeyen çeşitli tango stillerini de beraberinde getirdi. En çok bilinen stiller arasında, Arjantin Tango, Tango Oriental (Uruguayo), Tango Milonguero (Tango Apilado), Tango Nuevo (New Tango), Tango Canyengue, Tango Liso, Tango Salon, Tango Orillero, Show Tango (Fantasia olarak da bilinir), Ballroom Tango, Finnish Tango (Fin Tango) bulunmaktadır. Tangonun ülkemizde tanınmaya başlaması ise Cumhuriyet devriminin ardından Batılı ve çoksesli müziğin ülke çapında teşvik edilmesi ve kabul görmesiyle başlamıştır. Önceleri kadın ve erkeğin bir aradalığına uzak gözlerle bakılırken, şimdilerde tango ateşi geniş kesimlerce kabul edilmektedir. Kırmızının, aşkın, tutkunun dansı olan tangoya birçok kesim ilgi göstermektedir.

Ankara birçok kişinin gözünde tutkusuz bir şehir olarak görülür. Eğer tutkuyu kendinizde aramayı seçtiyseniz, tangoya hemen başlamanızı tavsiye ederiz. Ankara'da uzman tango eğitmenlerinden tango dersi alabileceğiniz birçok tango kursu bulunmaktadır. Profesyonel bir ekibin rehberliğinde içinizdeki kırmızı tarafı keşfedebilir, yeni bir çevre edinebilir, sosyalleşebilir, müziğin ve dansın keyfini çıkarabilirsiniz. Her bütçeye uygun dans kursları vardır. O nedenle bütçe konusu sizi korkutmasın. Sitemizden bütçenize ve size uygun dans kurslarına ulaşabilir, eğitim almayı tercih ettiğiniz eğitmenlerde birebir iletişime geçebilir, kapsamlı dans kursu listemizden istediğiniz dans kursunu seçebilirsiniz. Ankara'ya biraz kırmızı katmak isterseniz, sitemiz size Ankara'daki bütün tango kurslarıyla ilgili geniş olanaklar sunuyor.