ANKARA ARJANTİN TANGO

blog yazısı ekle !

ANKARA ARJANTİN TANGO

Tango, tutkunun dansı olarak bilinir. Erkek ve kadının hem aşkı hem de savaşının betimlenişi danslar arasında en iyi olarak tangoda hissedilir. Buenos Aires'in yoksul sokaklarında, kendiliğinden ortaya çıkmış ve dünyaya yayılmış olan, son dönemlerde Türkiye'de de birçok takipçi kazanmış olan bu ateşli dans, erkek ve kadın ruhunun bir olmasını simgeler.

Her dans türünün evrimi gibi, tango da belli başlı türlere ayrılarak evrimleşmiş, gelişmiştir. Bu tango stillerinden birisi de Arjantin tangodur. Tangonun bu stili, orijinal tangoya en yakın tango türü olarak düşünülmektedir.

Ankara'da Arjantin Tango için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Arjantin TangoArjantin tango da, diğer tango türleri gibi erkeğin yönlendirmesi ile yapılan bir danstır. Dolayısıyla, çiftlerden erkek olan dans severin eğitimi ilk seviyelerde çok daha yoğun bir şekilde devam eder. Arjantin tangonun temel hareketleri öğrenildikten sonra, erkek dansçı açısından dans daha kolaylaşır. Kadın dansçı ise başlangıçta çok daha hafif bir dans eğitimi izlerken, ilerleyen seviyelerde yoğunlaşan bir eğitimle öğrenecektir bu tutkulu dansı.

Arjantin tangoda beden dili kullanımından asla vazgeçilmez. Arjantin tango eğitimi alırken öncelikle beden dilini öğrenir, hareketlerinizi bu dansa uyumlu hale getirmeye çalışırsınız. Bunun nedeni ise, Arjantin tangonun ilerleyen seviyelerinde doğaçlama hareketlere sıklıkla başvurulmasıdır. Koreografi ile çalışma da mümkünken, genelde doğaçlama ve kendiliğindenci bir yaklaşım benimsenir. Bu da Arjantin tangonun, aşkın doğasına tıpatıp benzetilmesinin en önemli nedenlerinden birisidir. Risk alırsınız ve davranışlarınızı, adımlarını aşkın sürecinde belirlersiniz. Tango da bunu gerektirir.

Arjantin tangonun öğrenilmesi size pek çok avantaj sağlayacaktır. Örneğin, tangonun dilini bildiğinizde artık diğer tango stillerine kolaylıkla uyum sağlar hale gelirsiniz. Arjantin tango size tangonun en temel duygusunu verir ve sizi buna alıştırır. Diğer tango stillerinde eğitim almadan dans edecek seviyeye dahi gelebilirsiniz.

Arjantin tango, sizi asla belli başlı kalıplara hapsetmez. Sadece dansın ritmini, müzikle uyumunu ve temel özelliklerini öğrenerek Arjantin tangoya kendi kimliğinizden özellikler katabilirsiniz. Arjantin tango, bu dansı icra eden ne kadar çok insan varsa, o kadar farklılaşabilir çünkü dansı siz yorumlarsınız. Müziğe kulak kesilmeniz, kendinizi bu dansın derinliklerine kaptırmanız yeterlidir.

Ankara'da Arjantin tango öğrenmek isteyen dans severlere, Arjantin tango kurslarının detaylı bir listesini sunuyoruz. Dans severler sitemiz aracılığıyla Ankara Arjantin tango kurslarını, yerlerini ve iletişim bilgilerini bulabilir, size uygun olan program ve ödeme planları hakkında her birinden bilgi alabilirsiniz. Dans programınızı iş ya da okul saatlerinizle uyumlu olarak profesyonel eğitmenlerle birlikte belirleyebilir, sosyal hayatınıza yeni bir renk katabilirsiniz. Partnerinizle ya da tek başınıza katılım gösterebilir, arkadaş grubunuzla birlikte yeni bir heyecana başlayabilirsiniz. Kursların sunduğu grup indirimlerinden faydalanabilir, bütçenizi zorlamadan tango öğrenebilirsiniz. Vakit kaybetmeden listemize göz atın, size uygun olan tango kursunu kesinlikle bulacaksınız.