SALSA AYAKKABINIZ NASIL OLMALI?

blog yazısı ekle !

SALSA AYAKKABINIZ NASIL OLMALI?

Ankara'da bulunan salsa dansı eğitmenleri özellikle yeni başlayan öğrenciler için eğitimlerde kullanabilecekleri ayakkabı tercihleri hakkında bazı bilgilerin yardımcı olacağını düşünüyorlar. Hatta sadece ayakkabı seçimi için değil, kıyafetlerinizin seçimi ile ilgili bazı bilgileri içereceğini de bilmenizi isteriz.

Ankara'da Salsa Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara SalsaDans dersleriniz de seçeceğiniz kıyafetlerinizin hareketlerinizi kısıtlamayacak kadar rahat olmasına dikkat edilmeli, seçilen dans ayakkabılar ise kösele tabanlı olmalı ve sizin için en fazla hareket kabiliyetini sağlayabilmeli. Çünkü lastik tabanlı ayakkabılar yere daha fazla tutunma sağlayacak ve hareketlerinizin akıcılığını engelleyecektir.

Aynı zamanda üzerinizde bulunan takıların da çok fazla olmamasına dikkat ediniz. Böylece size veya dans eşinize karşı olabilecek istem dışı kazaların da önüne geçmiş olabilirsiniz.

İlerleyen aşamalarda ise dönüşler ve seri şekilde yapmanız gereken hareketlerin artacağı için seçeceğiniz ayakkabı mutlaka kösele ve hatta gerekirse süet tabanlı olabilir.

Her ne olursa olsun hem dans eğitimleriniz de hem de katıldığınız dans gecelerinde eğer salsa dansını icra edecekseniz kesinlikle ayağınızda spor ayakkabılarınız olmamalı. Hatta kendi dans tecrübeniz ve öğrendikleriniz artıncaya kadar size kolaylık olması açısından eğitimleriniz de ve sosyal dans aktiviteleriniz de aynı ayakkabıyı kullanmaya özen gösteriniz.

Örneğin dans dersleriniz de topuklu bir ayakkabı giyiyorsanız, daha sonra yapacağınız antrenmanlarda veya dans gecelerinde aynı şekilde topuklu ayakkabı giymelisiniz. Böyle olması siz belli bir seviyeye ulaşıncaya kadar hareketleri öğrendiğiniz gibi yapabilmenizi oldukça kolaylaştıracaktır.

İleri de ise salsa dansının temellerini tam ve doğru olarak öğrenip artık çok daha üst bir seviyeye taşıdığınızda kendinizi daha da iyi hissedebilmeniz adına sadece dans etkinliklerinde kullanabileceğiniz ve dışarıda giyilmesinin çok da mümkün olmayacağı süet tabanlı ayakkabılardan bir çiftini kendinize seçebilirsiniz.