ANKARA DANS

blog yazısı ekle !

ANKARA DANS

ANKARA DANS

Dans insanlık tarihi kadar eski bir sanat dalı. İnsanlar neredeyse var oldukları ilk günden beri dans ediyorlar, bunu gerek ritüel olarak gerekse eğlence için yapıyorlar. Günümüzdeyse dans dünyanın en popüler ve en çok kişi tarafından yapılan sanat dallarından biri olarak ön plana çıkıyor. Üstelik dansa sadece sanatsal bir aktivite olarak yaklaşmak da pek doğru değil zira dans etmek aynı zamanda hem ruhsal hem de fiziksel açıdan çok daha sağlıklı olmayı sağlıyor. İşte tüm bu etkenler bir arada düşünüldüğünde son yıllarda Ankara Dans tutkunlarının sayısının neden gittikçe arttığını anlamak pek de zor değil. Elbette bunda Ankara dans okullarının sayısının da gittikçe artmasının ve Ankara'nın farklı semtlerinde farklı dans dallarında eğitim veren çok sayıda okul bulunmasının da büyük rolü olduğu gerçeğini yadsımak mümkün değil.Sitemizdeki tüm Dans Kurslarına AnkaraDansOkullari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Dans Kursu FiyatAnkara Dans Kursları Fiyatları


DANSIN İNANILMAZ FAYDALARI

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi dans sadece bir eğlence olmanın çok ötesinde faydalara sahip. Dans etmek her şeyden önce daha formda olmayı sağlayan bir aktivite. Uzmanlar hem çocuklar hem de yetişkinler için formda kalmak, kilo kontrolünü sağlamak için yapılabilecek en güzel aktivitelerden birinin dans olduğu konusunda hemfikirler. İşte Ankara Dans kursları ile düzenli olarak dans etmenin sağlığınıza katacağı sayısız faydadan yalnızca bir kaçı.

Ankara Dans


Kalp sağlığını korur: Kalp-damar hastalıkları toplumda çok yaygın ve bunun altında yatan en önemli sebeplerden biri hareketsizlik. Oysaki düzenli olarak dans etmek aynı zamanda düzenli olarak egzersiz yapmak anlamına da geliyor. Yani dans etmek her şeyden önce kalp-damar sağlığını koruyor ve bu da çok daha sağlıklı ve uzun bir hayat sürdürmenize yardımcı oluyor.

Kilo verdiriyor: Düzenli egzersiz yapmak demek kilo vermek demek! Evet, özellikle de hareketli dans türleri yapmak ciddi şekilde kalori harcamayı sağlıyor ve bu da beraberinde zayıflamayı getiriyor. Üstelik birçok kişi kilo vermek ve form tutmak için spor yapmaktan sıkılırken dans etmekten sıkılma gibi bir olasılık olmadığından dans etmek kilo vermeyi keyifli hale getiriyor.

Daha güçlü olmanızı sağlar: Dans etmek kaslarınızı güçlendirir ve bu da daha güçlü bir birey haline gelmenizi sağlar. Özellikle bacak kaslarını çalıştıran dans sayesinde çok daha dinç hissedersiniz.

Sürekli yorgunluk hissini yok eder: Günümüzde birçok insan sürekli yorgunluktan ve halsizlikten yakınıyor. Aslında bu bir kısırdöngüdür ve hareket etmedikçe enerjisiz hissedersiniz. Ankara dans kursları ile düzenli olarak dans etmeniz sayesinde bu halsizlik hissinden de kurtularak çok daha enerjik bir birey haline gelebilirsiniz.

Bunlar dansın fiziksel faydaları. Oysa dans sadece fiziksel değil ruh sağlığı için de çok faydalı. İşte dansın ruha faydaları.

Dans mutlu eder: Birçok fiziksel aktivite kişinin seratonin, dopamin gibi halk arasında mutluluk hormonu olarak bilinen hormonları salgılamasını sağlar ve dans da bunlardan biridir. Yani dans etmek mutluluk hormonu salgılatır ve bu sayede Ankara dans okulları ile düzenli olarak dans eden bireyler çok daha mutlu bir hale gelir.

Dans depresyon ve stresin doğal ilacıdır: Yine toplumda en yaygın iki ruhsal sorun olan depresyon ve stresin doğal ilacıdır dans etmek. Ankara Dans tutkunları dans ederken günlük hayatın, iş yaşamının sorunlarından uzaklaşarak dingin bir ruh haline bürünürler. Uzmanlar sürekli stres ya da depresyonla boğuşan kişilerin düzenli olarak dans etmesinin bu sorunlardan kurtulmalarına büyük oranda katkı sağladığı konusunda hemfikirler. Yani kendinizi kötü hissediyorsanız yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri dans etmek!

Özgüveni yükseltir: Dansın faydaları denilince özgüvene yaptığı katkıyı unutmak olmaz. Zira her hangi dans türünü yapıyor olursanız olun kendinizde gözlemleyeceğiniz ilk etkilerden biri özgüveninizdeki artıştır. Gerçekten de dans eden bireyler diğerlerine kıyasla kendilerine çok daha fazla güvenirler.

Sosyalleştirir: Günümüzde toplumda sosyal ilişkiler gün geçtikçe zayıflıyor ve bunda insanların sosyalleşmeye zaman ayıramamasının da rolü büyük. Oysaki dans etmek sosyal bir aktivitedir ve başta sosyal Latin dansları olmak üzere Ankara Dans kurslarında öğreneceğiniz her dans türü yeni insanlarla tanışmanızı, farklı bir sosyal ortama dahil olmanızı kısacası sosyalleşmenizi sağlar. Yani dans en güzel sosyalleşme araçlarından biridir.

Dans etmek unutkanlığı engeller: Bir de dansın zihinsel faydaları var ve hafızayı güçlendirmesi de bu faydaların ilk sırasında yer alıyor. Dans etmek beyin fonksiyonlarını destekleyerek çok daha güçlü bir hafızaya sahip olmayı sağlıyor.

Çağın kabusu Alzheimer hastalığında koruyor: Dans etmenin hafızayı korumasının yansımalarından biri halk arasında bunama olarak bilinen ve çağın kabusu olarak adlandırılan Alzheimer hastalığından da koruması. Bu nedenle özellikle ileri yaşlarda Ankara Dans kurslarına katılanlar hem fiziksel olarak yaşıtlarından çok daha sağlıklı oluyorlar, hem de zihinsel aktivite düzeyleri çok daha yüksek oluyor. Eğer Alzheimer olmak istemiyorsanız alabileceğiniz en etkili ve keyifli önlem tabi ki düzenli olarak dans etmek.

Ankara Dans


Çocukların gelişimini destekliyor: Dansın faydaları elbette yalnızca yetişkinler ve ileri yaşlardakileri kapsamıyor. Zira Ankara dans kursları miniklere de sayısız fayda sağlıyor Bu faydalar şunlar;

  • Çocukların fiziksel gelişimini destekliyor
  • Çocukların zihinsel gelişimini destekliyor
  • Çocukların sosyal birer birey olmasını sağlıyor
  • Kendilerine özgüvenli olmalarını sağlıyor
  • Daha disiplinli olmalarını sağlıyor
  • Doğru beslenme alışkanlığı kazandırıyor
  • Grup halinde çalışmayı öğretiyor
  • Başkaları ile uyum içinde hareket edebilme becerisi kazandırıyor
Gördüğünüz gibi dans etmenin her yaşa ve her insana sayısız faydası var. Yani eğer siz hala Ankara Dans tutkunları arasında yerinizi almadıysanız geç kalmış sayılmazsınız, zira dans her yaşa hitap eden bir aktivite.

LATİN DANSLARI İLE KIVRAK BİR VÜCUDA SAHİP OLUN!

Ülkemizde de tüm dünyada olduğu gibi en fazla tercih edilen danslar Latin dansları. Latin dünyasının farklı ülkelerine ait olan bu danslar kıvraklığı, romantizmi ve çekiciliği aynı potada eritmeleri ile insanların kalbini çalmakta hiç zorlanmıyorlar. Ankara Dans tutkunları birçok farklı Latin dansı alanında eğitim alma ve sosyal Latin dansları ile hem sosyalleşirken hem kıvrak bir vücuda sahip olma fırsatını yakalıyorlar. İşte Ankara Dans kurslarında öğrenebileceğiniz Latin danslarından bazıları.

SALSA

Latin dansları denilince akla gelen ilk şey tabi ki salsa. Karayipler kökenli olduğu düşünülen bu dans hızlı ritmi ile ve hem çift halinde hem de grup olarak yapılabilmesiyle dünyanın en popüler danslarından biri. Aynı zamanda hızlı bir dans olduğu için form tutmaya, kilo vermeye ve daha biçimli bir vücuda sahip olmayı sağlayan salsa tüm bu nedenlerle özellikle de kadın Ankara dans severler arasında da çok popüler. Bu arada salsa hem ulusal hem de uluslararası dans yarışmalarında en çok sergilenen dans, yani dans konusunda ilerleyip hatta bu konuda kariyer yapmak ve yarışmalara katılmak gibi bir hayaliniz varsa Ankara Dans kurslarında başlangıç seviyesindeki kursları tamamladıktan sonra daha ileri seviyedeki kurslara katılarak bu hayalinizi gerçeğe dönüştürebileceğinizi de eklemeden geçmeyelim.

RUMBA

Küba kökenli bir dans olan rumba da Ankara Dans tutkunlarının favorileri arasında yer alıyor. Özellikle belirgin kalça hareketleri ile ön plana çıkan bu dans türü. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından yapılan rumba da yine yarışmalarda en çok sergilenen danslardan biri olma özelliğini taşıyor.

BACHATA

Dans denilince romantizm isteyenler için en uygun Latin dansı olan bachata her ne kadar salsa ve rumba kadar popüler olmasa da son yıllarda tüm dünya ile birlikte ülkemizde de ciddi bir yükselişe geçmiş durumda. Dominik Cumhuriyeti kökenli bir dans türü olan bachata kendi ile aynı isimle anılan ve duygu dolu müzikleri ile de tanınıyor ve yine Ankara Dans tutkunları tarafından da büyük bir keyifle yapılıyor. Bachatanın da hem kadınlar hem de erkekler tarafından ve çift olarak yapılan bir dans olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

SAMBA

Brezilyalı sambacıların büyüleyici görüntüleri ile karşılaşıp da "keşke ben de bu muhteşem dansı yapabilsem" diye içinden geçirmemiş bir insan var mıdır bilemiyoruz. Zira Brezilya kökenli bu dans estetikliği ve kıvraklığı ile yapan herkese de büyüleyici bir hava katmayı kolayca başarır. Ankara Dans kurslarından elbette ki kıvraklığın en estetik ve eğlenceli hali olan bu dans türü de unutulmamış.

Ankara Dans


HALK DANSLARI

Her ülkenin en önemli kültürel miraslarından biri de halk dansları tabi ki. Ankara Dans okullarında ülkemizin bu önemli kültürel değeri de unutulmamış. Türkiye'nin farklı bölge ve illerine ait en güzel halk dansları Ankara Dans severleri tarafından her yaşta büyük bir keyifle öğreniliyor ve yapılıyor. Elbette halk dansları özellikle ülkenin kültürünü öğrenerek büyümesi gereken çocuklar için tavsiye ediliyor.

DANS KURSU FİYATLARI

Ankara dans kursları farklı dans çeşitlerini öğrenebileceğiniz en doğru adres. Tabi ki dans kursu fiyatlarını merak etmişsinizdir. Ancak dans kurslarının fiyatları için ortalama bir rakamdan söz edebilmek zor. Zira bu kursun süresine, hangi dans olduğuna, kaç kişilik sınıflarda ders almak istediğinize, kaç aylık bir kursa katılacağınıza, hangi seviyede bir kurs olduğuna kısacası birçok farklı kritere bağlı olarak değişkenlik gösteren bir konu. Ancak şunu söylemeden geçmeyelim; dans kursu fiyatları hemen herkesin bütçesine uygun alternatifler sunuyor. Yani Ankara Dans severleri arasındaki yerinizi almak istiyor ancak dans kursu fiyatları nedeni ile çekimser davranıyorsanız emin olun ki bu nedenle dans etmekten vazgeçmenize hiç gerek yok.

ANKARA'NIN HER SEMTİNDE DANS KURSLARI BULUNUYOR

Ankara dans konusunda çok şanslı bir kent zira bu güzel kentin her semtinde çok sayıda dans kursu bulunuyor. Farklı dansları öğrenme fırsatı sunan bu kurslardan biri de mutlaka sizin oturduğunuz semtte yer alıyor. Bu da beraberinde dans kursuna gitmek için yolda saatlerce zaman harcama gibi olumsuzlukların bertaraf edilmesini getiriyor. Yani evinizden ya da işyerinizden kolayca ulaşabileceğiniz Ankara Dans kursları sayesinde siz de dans ile hayatınıza mutluluk, sağlık ve sosyallik katma şansına sahipsiniz.

DANS İLE UFKUNUZU AÇIN!

Yazımızın farklı yerlerinde vurgulasak da sansın kişilere sosyal yönden kattıklarını ayrı bir başlık altında ele almanın daha makul olduğunu düşünüyoruz. Dans uzun zamandır sosyal açıdan zayıflayan insan ilişkilerine adeta bir doping oluyor. Zira dans kurslarında bir arada dans dersi alınıyor. Söz konusu Latin dansları olduğunda farklı partnerler ile birlikte dans ediliyor. Farklı sosyo-ekonomik sınıflardan kişileri tanıma, onlarla zaman geçirme, kültür alışverişinde bulunma fırsatı sunuyor dans insanlara. Hatta farklı kültürleri tanıma şansını da sunuyor özellikle yabancı kökenli dansları öğrenirken bu dansların taşıdığı ruhu da özümsüyor insan. Yani dans ile gerçekten de ufkunuzu açabilir, yeni insanlar tanıyarak yeni bir sosyal çevre edinebilir ve hayatınızı çok daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Sanıyoruz tüm bu anlattıklarımız dans konusuna bakışınızı oldukça değiştirmiştir. Spor yaparken sıkılıyor, kilo vermek, kalp sağlığınızı korumak için düzenli olarak egzersiz yapmak istiyorsanız, daha mutlu ve ruhsal açıdan sağlıklı, kendine özgüvenli bir birey haline gelmeyi düşlüyorsanız Ankara Dans kursları sizi bekliyor.

ÇOCUĞUNUZU DANS İLE BÜYÜTÜN!

Modern anne babalar çocuklarının hem ruhsal hem de fiziksel gelişimlerine büyük özen gösteriyorlar ve bu nedenle her anne baba sevgili evlatlarının boş zamanlarını değerlendireceği bu kriterlere uygun bir hobi sahibi olmasını istiyor. Bunun yoluysa tabi ki Ankara Dans kurslarından geçiyor. Çocuklarınızı farklı dansların kurslarına göndererek okuldan arta kalan zamanlarında hem bedensel hem de ruhsal ve zihinsel gelişimlerini destekleyecek bir aktivite ile tanıştırıp aynı zamanda boş zamanlarında keyifli zaman geçirmesini sağlamanın en güzel yolu dans kursları.

HER YAŞTA YAPILABİLEN DANSLAR VAR

Dansı diğer birçok aktiviteden farklı kılan en önemli özelliklerinden biri de her yaşta yapılabiliyor oluşu. Örneğin en popüler Latin danslarından biri olan ve yukarıda da uzun olarak anlattığımız salsa çok ileri yaşlarda bile yapılabiliyor hatta en yaşlı salsa şampiyonu 80 yaşında bir kadın. Yine aynı dans 3 yaşındaki çocuklarca bile yapılabiliyor ve dünyanın en genç salsa şampiyonları 7 ve 8 yaşlarındaki birlikte dans eden 2 çocuk. Yani dansın yaşı yok!

Elbette kendiniz için ya da çocuğunuz için seçeceğiniz dans türünün hem ilgi alanlarınıza hem de fiziksel kondisyonunuza uygun olması bu dansı çok daha uzun süre ve aynı keyifle yapmanızı sağlayacak önemli etkenler. Bu nedenle eğer dans etmek, dans etmeyi öğrenmek istiyorsanız sizlere tavsiyemiz bir Ankara Dans kursuna giderek burada uzman bir dans eğitmeni ile görüşmeniz ve gerek kendiniz gerekse çocuklarınız için en doğru dans türlerinin hangileri olabileceği konusunda fikir alışverişi yapmanız.

DAHA FAZLA BEKLEMEYİN!

Dans ile hayatınıza sağlık, mutluluk katmak için daha fazla beklemeyin! Unutmayın dansa başlamak için hiçbir zaman geç değildir ama bir kez Ankara Dans tutkunlarına katılıp dans ateşini damarlarınızda hissetmeye başladığınızda dans etmeden geçirdiğiniz her gün için pişman olacaksınız. Bu nedenle dans etme hayallerinizi daha fazla ertelemeyin!

Ankara'nın farklı bölgelerinde bulunan ve aklınıza gelebilecek hatta çok daha fazla farklı dans türünü öğrenmenizi sağlayacak dans kurslarına giderek bilgi alın, hangi dansı öğrenmek istiyorsanız o dansın eğitmeni ile görüşüp aklınıza takılan soruların yanıtlarını alın ve böylece çok daha donanımlı ve bilgili şekilde dans hayatınıza ilk adımı atın.

Yazımızın sonuna doğru yaklaşırken dans kursu fiyatlarının değişken olduğunu ve Ankara Dans kurslarının oldukça geniş fiyat alternatifleri sunulduğunu da yeniden hatırlatalım. Böylece bütçenizi zorlayacağından ya da aşacağından korkmadan onlarca Ankara dans kursundan birine gönül rahatlığı ile gidip, eğitmenler ile görüşüp kurs kaydınızı yaptırarak hemen bugün dans etmeye başlayabilirsiniz.

Seçeceğiniz dans türüne bağlı olarak ortalama 2-3 ay arasında bir süreçte dans etmeye başlayabileceğinizi ve eğer sosyal Latin danslarını seçtiyseniz bu sürenin sonunda dans gecelerine katılarak sizinle aynı tutkuyu yani dans tutkusunu paylaşanlarla birlikte gönlünüzce dans etmenin, dans konusundaki hünerlerinizi sergilemenin tadını çıkartabileceğinizi de ekleyelim. Haydi, daha fazla gecikmeyin ve hayallerinizdeki vücuda kavuşmak, yeni arkadaşlıklar kurmak, dans ederek hayatınıza tempo katmak için ilk adımı şimdi atın!

Müzik ve ritmin birleştiği eşsiz ve doyumsuz bir birlikteliğin ortaya çıktığı keyifli bir yerdir dans. Bu dans çeşitleri oldukça farklı olabilir ancak siz kendinize hangisini uygun görürseniz onu seçerek sanatın ve dansın bir ucundan başlayabilirsiniz. Dans çok çeşitli olmakla birlikte aynı zamanda özveri ve zaman isteyen bir sanat dalıdır.Ankara dans konusunda kendisini oldukça geliştirmiş bir şehirdir. Bir çok başarılı dans sanatçısı bu şehrin içinden çıkmıştır. Bu sebeple başarılı bir çok eğitimci de Ankara içerisinde bulunan kurslarda eğitim vermeye devam etmektedirler. Son zamanlarda Ankara ve dans kursları çok fazla bir arada kullanılmaya başlanmıştır. Sebebi ise git gide artan kurs sayısı ve kaliteli eğitmenlerin çalışmasıdır.

Ankara hem başkent olması hem de Türkiye'nin en büyük ikinci şehri olması sebebi ile sanat ve yetiştirilecek sanatçıya değer vermektedir. Bu sebeple Ankara'da yaşayan kişiler oldukça şanslıdır. Her çeşit dans kursu bu şehirde bulunmaktadır. Genç yaşlı demeden herkes bu kurslara katılarak ister zamanını değerlendirebilir isterse de profesyonel eğitim alabilirler.

Dans, diğer bir adıyla raks bir ritim ya da müzik eşliğinde vücudun hareketleriyle duygularımızı ifade etmemizdir. Dans ederken bir uyum olmalı ve hareketler estetik olmalıdır. Aksi halde dans içerisinde bir ahenk yakalamamız mümkün olmaz. Dans edilirken içten gelen ritim duygusuyla hareket edildiği gibi eğitimini alarak da öğrenilebilir. Bu konu hakkında araştırma yapmak istersek mesela internette Ankara dans adı altında pek çok başlığa, dans eğitimi veren yerlere ulaşmamız mümkündür.

Dans, bizleri günlük yaşamın stresinden uzaklaştırıp, farklı bir hisse kavuşmamıza yardımcı olur. Dansın bilinen pek çok faydası vardır. Bunlardan ilki vücudumuzun daha esnek bir hal almasını sağlar. Özellikle masa başı işte çalışanların sürekli aynı pozisyonda oturmaktan dolayı oluşan ağrıların azalmasını sağlar. Dans ederek koordinasyonumuzu geliştirip enerji, vücudumuza çeviklik kazandırmış oluruz.

Ayrıca kilo vermek ya da formda kalmak isteyenlerinde genellikle tercih ettikleri bir yöntemdir dans etmek. Aşırı kilo almaya engel olduğu gibi fit bir vücuda sahip olmamızı sağlar. Uzmanlara göre dans etmek ömrü uzatıyor. Nasıl ki hayatta kalmak için beslenmemiz şart ise moralimizi yüksek tutmak ve yaşam enerjisi için dans etmek gerekmektedir.

Bizlere düşen önemli bir görev ise çocuklarımızın dans eğitimine yardımcı olmak. Erken yaşta alınan eğitimler ileriki dönemler için oldukça önemlidir. Dansa eğilimi olan çocuğu keşfetmek gerekmektedir. Dansın pek çok çeşidi olduğu için hangisine meyilli olduğunu keşfetmek de önemli bir husustur. Bu konuda dans eğitimi veren yerlerden yardım alabiliriz. Bu imkanı her yerde bulmamız mümkün olmuyor fakat İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde imkan elde edebiliriz.

Eğitim konusunda imkan olmayan bir şehirde yaşıyorsak bile kendi imkanlarımızı yaratmalıyız. Mesela sırf bu eğitim için Ankara gibi imkan olan şehirlerde eğitim alabiliriz. Bunun içinde titizlikle araştırma yapmalıyız. Günümüz teknolojisinden faydalanabiliriz. Mesela Ankara Dans başlığıyla bir araştırma yapabiliriz. Dans etmek günümüzde popüler bir hale geldiği için pek çok alternatif bulup, kendimize en uygun olanı tercih edebiliriz.

Hayatımızda dansa yer ayırırsak hem biraz sıkıntılardan uzaklaşmış oluruz hem de kendimizi ifade edip, mutluluğun kıyısından tutunabiliriz.Sitemizdeki tüm Dans Kurslarına AnkaraDansOkullari.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Dans Kursu FiyatAnkara Dans Kursları Fiyatları