SALSA BACHATA NEDİR?

blog yazısı ekle !

SALSA BACHATA NEDİR?

Salsa çok sevilen ve tüm dünyada sevilerek yapılan bir dans. Ülkemizde de salsa severlerin sayısı gün geçtikçe artıyor ve deyim yerindeyse çığ gibi büyüyor. Salsa denilince hemen arkasından Bachata geliyor ve bu nedenle birçok insan salsa bachata nedir diye merak ediyor. İşte bu yazımız salsa bachata nedir diye merak edenler için.

Ankara'da Salsa Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Salsa

Bachata salsadan farklı bir dans türüdür

Her ne kadar bachata dansının ismi sık sık salsa ile birlikte anılsa da aslında bachata salsadan farklı bir dans türüdür. Dominik Cumhuriyeti'ne ait bir dans olan bachatanın ortaya çıkışı 1960'lı yıllara dek uzanır.Bachata dansının salsadan en büyük farkı daha romantik bir dans oluşudur. Dominik Cumhuriyeti'nin fakir mahallerinden çıkıp dünyaya yayılan bachata bu fakir mahallelerde yaşayan insanların hüzünlü ruh hallerinden izler taşır.Bachata ile salsa isimlerinin birlikte anılmasında şüphesiz ki bu iki dansın benzer yönlerinin varlığının rolü büyüktür. Zira bachata dansında salsa adımları ile oldukça sık karşılaşılır.Bachata çok yakın dans edilen bir dans türü

Salsa da çift olarak yapılıyor ve bazı stillerinde çiftler birbirlerine oldukça yakınlaşarak dans ediyorlar, ancak bachata salsadan çok daha yakın dans edilen bir tür. Dolaysıyla yakın danslardan hoşlananlar için harika bir seçenek.Siz de bachata öğrenerek bu muhteşem dansın romantizmini Ankara'ya taşıyabilirsiniz. Çoğu kişiye göre renksiz bir şehir olan Ankara'yı bachata ile renklendirebilirsiniz.