SALSA DA PARTNER İLİŞKİSİ

blog yazısı ekle !

SALSA DA PARTNER İLİŞKİSİ

Salsa dansında partner ilişkisi çok önemlidir. Salsa, erkeğin yönetimi altındaki bir dans olsa da, karşılıklı etkileşim ve sağlıklı paylaşımı da esas alır. Partnerle kurulan iletişim, göz kontağı ile başlar bedenin tümüne yayılır. Kolların yönetici olduğu bu dansta güven duygusu partnerler arası etkileşimin en üst düzeyde olmasını gerektiren bir noktadır.

Ankara'da Salsa Dans Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Salsa


Bağımsız her hareket ritimin çok önemli olduğu salsa dansının icrasında olumsuzluğa yol açar. Aradaki uyumun kopması dansta sağlanan dikkati ve ritim duygusunu yerle bir eder. Hele ki shine'lar esnasında partnerle iletişim çok önemlidir. Etkileşim olmazsa hareketler eksik ve hatalı olabilir. Erkeklerin kişisel hareketleri ile zorlanan kadınlar danstan soğuyabiliyor.

Siz siz olun partnerinize zorla hiç bir şey yaptıramayacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Salsa aynı sosyal hayattaki karmaşayı, hareketi ve ahengi içinde barındıran bir danstır. Günlük hayatta hiçbir insana zorla bir şey yaptıramadığınız gibi dans esnasında partnerinizi de zorlayamazsınız. Partneriniz keyif alması hem bireysel dans kariyeri için hem de sizinle dans ederken enerjinin düşmemesi için önemlidir. Kolları zorlanan partnerinizin bedensel özelliklerinin ve bu danstaki yerinin farkında olarak hareket etmeye özen gösterin.

Partnerli dans deyince aklımıza hemen kişisel bakım geliyor. Dans geceleri, dans kursları ya da dostlar arasında dans ederken hazırlıklı olmalısınız. Özellikle Ankara gibi büyük şehirde koşuşturmanın içindeyseniz ter kokmamak için ekstra bir uğraş vermelisiniz. Duş almak, kişisel bakım ürünleri kullanmanın yanı sıra dans ettiğinizde terinizi silebileceğiniz bir havlu ve yanınızda yedek kıyafet bulundurmalısınız. Kısa süreliğine bir ter silme işlemi için cebinizde mendil bulundurmanız da işe yaracaktır.

Erkeğin yönetici olduğu bir dans olsa da partnerinizin yapamadığı ya da yeni deneyip eksik, hatalı yaptığı bir hareketi öğretmeye kalkışmanız oldukça yanlış olacaktır. Eğitmenlerin verdiği eğitime güvenmeli ve hareketi yanlış öğrenmesine sebep olmayın. Bir şeyi yanlış öğrenmek hiç öğrenememekten daha kötüdür. Yerleşen hareketten bedenin ve beynin vazgeçmesi oldukça zordur. Başka bir deyişle yerleşen, kemikleşen hareketin doğrusunu öğrenmek zor olacaktır. Kadının narin bir bünyeye sahip olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Yönetici olayım derken bazı sakatlanmalara sebep olabilirsiniz.